Galatasaray Üniversitesi ve Galatasaray Spor Kulübü'nün iş birliğiyle, 27 Nisan 2022 Çarşamba günü Üniversitemiz Aydın Doğan Salonu’nda gerçekleştirilen konferansta, 26 Nisan 2022 Salı günü Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu kapsamlı şekilde değerlendirildi. Konferansa, çok değerli akademisyenlerin yanında başta Galatasaray Spor Kulübü olmak üzere farklı spor kulüplerimizden temsilciler ile Gençlik ve Spor Bakanlığı temsilcisi katıldı.

İki bölümden oluşan konferansın ilk bölümünde, farklı hukuk disiplinlerinde uzmanlaşmış değerli akademisyenler, Kanun’u çeşitli açılardan değerlendirerek Kanun’a ilişkin öneri ve eleştirilerini katılımcılarla paylaştılar. İkinci bölümde ise spor kulüplerimizin değerli temsilcileri, işleyişte yaşanan sorunları ve Kanun’a ilişkin görüş ve eleştirilerini dile getirdiler.

Kanun’un yürürlüğe girmesinden sonra Kanun’a ilişkin düzenlenen ilk akademik toplantı olan konferans, hem hukukçular hem de farklı sektörlerden paydaşlar arasında yoğun ilgi gördü.

01 02 03 04

05 06